Recycling Plastics Plastics

international wholesale recycled plastics supplier

Przewiń w dół po więcej informacji

Witamy w SPDC!

Optymalizacja surowców wtórnych

Innowacyjne metody recyklingu

Ochrona środowiska

Sprawdź ofertę dla swojej firmy Odpowiadamy w 48h

O firmie

Członek Stowarzyszenia Polski Recykling

Przyszłością nowoczesnej gospodarki, jak również każdej firmy produkcyjnej jest wykorzystywanie surowców wtórnych do ponownej produkcji. Zwiększa to konkurencyjność firm prywatnych, a jednoczenie przekłada się na wzrost gospodarczy i ochronę środowiska naturalnego.

Wychodząc naprzeciw dyrektywom unijnym i trendom rynkowym w branży recyklingu, firma SPDC International wyspecjalizowała się w kompleksowej optymalizacji surowców wtórnych w gospodarce o obiegu zamkniętym.

Bazując na praktykach od lat z powodzeniem stosowanych w krajach skandynawskich, wprowadzamy na rynku polskim innowacyjne zastosowania surowców wtórnych, które wykorzystując recykling materiałowy ponownie rozpoczynają "cykl życia" produktu będąc motorem napędowym przedsiębiorstw i światowego rozwoju.Historia

SPDC International powstało na kanwie kilkunastu lat doświadczeń w branży produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wierzymy, że przyszłością konkurencyjnej i nowoczesnej gospodarki, jak również priorytetem w dziedzinie ochrony zasobów środowiska naturalnego jest wykorzystywanie surowców wtórnych do ponownej produkcji.

2007

powstaje Kalman Plastic Sp. J.

Po ukończeniu studiów biznesowych w USA, Dziak-Czekan wrócił do Polski aby założyć własą firmę w branży recyklingu. Kalman Plastic, w której objął mniejszościowe udziały, w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju wykorzystania polimerów na polskim rynku. W latach 2007-2014, firma wprowadziła do obrotu ponad 120 tys. ton recyklatów, stanowiących pokaźną alternatywę dla tworzyw pierwotnych, osiągając obroty rzędu 200 mln złotych.

2009

nawiązanie współpracy z Hans Andersson Plastics, jako wyłączny dystrybutor w Europie Środkowo-Wschodniej

Założona w 1948 roku przez braci Andersson, firma Hans Andersson Plastics to jeden z liderów sektora tworzyw sztucznych nie tylko w Skandynawii, ale również na rynku ogólnoeuropejskim. Jako członek Hans Andersson Holding, skupia sieć firm o zasięgu globalnym, poddając recyklingowi ponad 1500000 ton rocznie.

Od początku swego istnienia firma cieszy się niezmiennym zaufaniem rynku, czego dowodem mogą być liczne prestiżowe wyróżnienia i certyfikaty jakości (m.in. ISO 14001:2004 oraz 9001:2008).

2015

powstaje SPDC International

Wychodząc naprzeciw dyrektywom unijnym i trendom rynkowym w branży recyklingu, firma SPDC International wyspecjalizowała się w kompleksowej  optymalizacji surowców wtórnych w gospodarce o obiegu zamkniętym.

Opracowujemy innowacyjne zastosowania do surowców wtórnych, które wykorzystując recykling materiałowy ponownie rozpoczynają "cykl życia" produktu będąc motorem napędowym przedsiębiorstw i światowego rozwoju.

2018

Hans Anderson Plastic zostaje przekształcony w Veolia Nordic

Zarząd

Szymon P. Dziak-Czekan
Managing Director

Absolwent szkoły biznesu Kent State University w Stanach Zjednoczonych. Prezes Stowarzyszenia „Polski Recycling”. W latach 2006-2015 wprowadził na polski rynek ponad 120 000 ton recyklatów z tworzyw sztucznych stanowiących konkurencyjną alternatywę dla surowców pierwotnych. Od stycznia 2015 r. zajmuje się również odzyskiem odpadów papieru, metali i rozwojem technologii recyklingu odpadów z opakowań wielomateriałowych.

Joanna Szakiel
Board Member, Commercial Manager

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Zarządu i dyrektor handlowy. Odpowiedzialna za dywersyfikację i pozyskiwanie zagranicznych rynków zbytu, oraz obsługę transakcji międzynarodowych. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez specjalizacje, szkolenia i udział w konferencjach branżowych.

Oferta

Nasze portfolio obejmuje szeroką gamę produktów, począwszy od różnego rodzaju odpadów poprodukcyjnych, przez recyklaty po oryginalne granulaty, a nasze wieloletnie doświadczenie wsparte nowoczesną technologią umożliwia zapewnienie profesjonalnej obsługi oraz konkurencyjnych cen.

Dołącz do nas

Obecnie poszukujemy pracowników na stanowiska:

career
Partner strategiczny:
Partnerzy:

Kontakt

SPDC INTERNATIONAL Sp. z o.o.

Główne biuro:
Warszawice 89D, 08-443 Sobienie Jeziory
Telefon: +48 22 880 02 80
Fax: +48 22 880 02 74
E-mail: info@spdc.pl

Magazyn:
Warszawice 89D, 08-443 Sobienie Jeziory
Telefon: +48 665 557 667
E-mail: logistyka@spdc.pl